093 2D w 3DW końcu miałem okazję ponownie oglądnąć pierwszą część Star Wars w kinie. I co by nie mówić, wg mnie, w nowej trylogii jest sporo MOCY. Pierwszy raz ten film widziałem w 1999 jak wszedł do kin po raz pierwszy. Byłem nim oczarowany. Świetne efekty, akcja, Darth Maul.  Młodym się było i nieco głupim to i Jar-Jar nie przeszkadzał i głupie droidy… :/ (dziś jest nieco inaczej). Sam film nadal się broni, a fakt przekonwertowania filmu do „modnego” trzeciego wymiaru dał możliwość zobaczenia Epizodu I młodszemu pokoleniu na ekranach kin. Niestety czasami film robi wrażenie płaskiego, by za chwilę pokazać świetną głębię. Hmmm.


Yorgi cz. 1: Hipnologiczny stan Yorgiego Adamsa
Świetny komiks S-F nawiązujący do klasyki gatunki. Klasyczny jest też w swojej formie, by nie powiedzieć oldshoolowy. A to wszystko ze względu na oprawę graficzną przygotowaną przez Jerzego Ozgę. Patrząc na nią ma się wrażenie, że jest to pozycja z lat 80-tych, no może początku 90-tych. Lecz w cale to nie umniejsza graficznej stronie, która stoi na bardzo wysokim poziomie. Wręcz przeciwnie. Tworzy to naprawdę ciekawy klimat. Do tego „mięsisty” scenariusz Dariusza Rzontkowskiego i mamy naprawdę mocną rzecz.
Ciąg dalszy już w kwietniu.
 wyd. Kultura Gniewu


Wrzask w przestrzeni. Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?
Piotra Sarzyńskiego to ciekawa pozycja dotycząca wydawałoby się głównie architektury i urbanistyki, ale ze względu na to że autor jest z wykształcenia socjologiem, jego teksty brną nieco dalej. A przestrzeń opisana w tej książki nie dotyczy tylko naszych miast/wsi, ale także naszych domów.
 wyd. Polityka 

Dziś na koniec polecam kilka filmów, które naprawdę warto obejrzeć. A są to: Służące, Pół na pół, Rzeź oraz Musimy porozmawiać o Kevinie.
Miłej lektury i seanów.

You Might Also Like

0 komentarze