075 Wesołych świąt


Życzę wszystkim:


Dziś parę polecanek komiksowych, a na pierwszy ogień idzie komiks superbohaterski:

Batman: Knight of Vengeance
Dlaczego?
Bo to jeden z najlepszych komiksów z Mrocznym Rycerzem jakie kiedykolwiek czytałem. Akcja dzieje się w alternatywnej rzeczywistości, która powstała w wyniku zdarzeń z eventu Flashpoint, po którym zrestartowano uniwersum DC. Sam komiks jest tak napisany, że śmiało można czytać go jako osobną rzecz bez znajomości pozostałych wydarzeń. Naprawdę świetna, mocna histaria spod pióra Briana Azarello i ołówka Eduarda Risso.
Niestety komiks nie jest dostępny po polsku…
wyd. DC Comics

Następnie dwa „obyczajowe” komiksy. Pierwszy już uznany za klasykę polskiego komiksu. I to zdecydowanie zasłużenie. Komiks legenda:

Osiedle Swoboda
Dlaczego?
Choćby ze względu na to, że jest uznany za jeden z najlepszych polskich komiksów. Ciekawą fabułę i niebanalne poczucie humoru to jedne z wielu zalet. Oprócz tego komiks Śledzia to świetne rysunki, zakręcone i osobliwe postacie, a także ukazanie w „nieco” krzywym zwierciadle pokolenia autora.
wyd. Kultura Gniewu

Fotostory: Zanim zaczniemy
Dlaczego?
Komiks przez niektórych nazywany następcą tego pierwszego. I coś chyba jest na rzeczy, a to samo w sobie jest już rekomendacją:) Nieźle zakręcona fabuła pełna retrospekcji napisana przez Dominika Szcześniaka, przedstawiona w nieco serialowy (telenowelowy?:)) sposób. I do tego ciekawi bohaterowie i ich codzienne sprawy narysowane fajną kreską Rafała Trejnisa.
wyd. Timof

W zeszły łikend odbyły się Krakowskie Spotkania Komiksowe. Mimo niedużej frekwencji (w niedziele, bo w tedy akurat udało mi się tam dotrzeć) atmosfera była naprawdę fajna. Za rok mam nadzieję, że się impreza rozkręci.
I udało się coś "zdobyć". Dzięki Grzybiarz za załatwienie :D

You Might Also Like

3 komentarze

 1. Mam nadzieję, że "Scientia..." się podobała :)
  Dzięki wielkie za rysunek, trafił do antyramy i do galerii sław, obok rysunków Śledzia, Maćka Pałki i Kirkora :D Ładnie się prezentuje :)
  Wesołych!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nom, tylko szkoda, że ma taki "koniec";)
  No to się cieszę i wzajemnie!:D

  OdpowiedzUsuń
 3. W pełni się zgadzam co do tego Batmana. Kawał świetnej opowieści o Nietoperzu z ciekawym i zaskakującym zakończeniem.

  OdpowiedzUsuń