064 Powrót do przeszłości #4 i polecanki

To jest mój pierwszy short, w którym użyłem tak dużo czerni. Małe zapędy w tę stronę widać już w „Oku Śmierci”, ale tu jest jej zdecydowanie więcej. Sam komiks powstawał od 10 sierpnia 2003 do 10 marca 2004. Jak widać nie bardzo mi się spieszyło:D Duży wpływ na jego formę miał na pewno komiks Sin City, którym się w tedy ostro zaczytywałem, a sama historia została zaczerpnięta z książki Aleksandra Śpiewakowskiego „Samuraje”.

A poniżej kilka rzeczy, którymi wg mojej opinii watro się zainteresować;)


KOMIKS:
Joker
Dla kogo?
Na pewno dla fanów Batmana, ale i nie tylko, bo to świetnie narysowany i dobrze napisany komiks noir. Głównym bohaterem jest Jo… Johnny Frost, jeden z żołnierzy Jokera. Całą fabułę poznajemy właśnie z jego perspektywy. Sam Joker jest tu ukazany bardziej jako żywioł (choć zdarzają się „ludzkie’ momenty). Jak sam scenarzysta przyznał w jednym z wywiadów, chciał pokazać ludziom Jokera nie wzbudzającego żadnej sympatii, aby nie był antybohaterem. Tylko prawdziwym złoczyńcą.
scenariusz: Brian Azzarello
rysunek: Lee Bermejo
wyd. Egmont

Szelki
Dla kogo?
Dla dorosłych:)
Drugi tom kryminalnej trylogii „Sz”, co wiąże się z tym, że lepiej najpierw powtórzyć/przeczytać sobie pierwszy tom pt „Szminka” (z 2003 roku :/... cóż kolejne tomy nie powstają za szybko), przed lekturą Szelek.
Plus świetnie malowane ilustracje.
scenariusz: Jerzy Szyłak
rysunek: Wojciech Stefaniec
wyd. Timof

FILM:
Paul
Dla kogo?
Dla tych, w których tkwi coś z geecka. Naprawdę zabawna komedia s-f drogi z ciekawymi bohaterami.
reżyseria: Greg Mottola
scenariusz: Simon Pegg, Nick Frost

Prawnik z Lincolna
Dla kogo?
Na pewno dla tych co lubią oglądnąć dobry thriller kryminalny. Świetny scenariusz, dobrze zagrany i wyreżyserowany. A poza tym, rzadko można trafić na dobre filmy prawnicze.
reżyseria: Brad Furman
scenariusz: John Romano

You Might Also Like

0 komentarze