82 Polecanki


Komiks:

Detektyw Fell: Zdziczałe Miasto.
Dlaczego?
Bardzo klimatyczne historie tworzące pewnego rodzaju całość, a przez „nieco” otwarte zakończenie (i notce przy autorach) sugeruje, że jeszcze zawitamy do tego mrocznego, spowitego prze mgłę miasta Snowtown. I choć rysunki są niesamowicie mroczne i ociekające klimatem grozy, niekoniecznie wszystkim muszą jednak przypaść do gustu ze względu na specyficzną kreskę Bena Templesmitha. Ale myślę, że historię napisane przez Warrena Eblisa to w zupełności im zrekompensują.
Kawał porządnego thrillera.
wyd. Mucha Comics

Film:

Druga Ziemia
Dlaczego?
Bo to bardzo nastrojowa historia S-F, w której niemalże w ogóle nie uświadczymy efektów specjalnych, a na pierwszy plan wysunięta zostaje historia. Historia dwojga ludzi, którzy się ze sobą „zderzyli”.

Melancholia
Dlaczego?
Choćby ze względu na piękne zdjęcia. Kolejna kameralna historia S-F, przedstawiona w jednym miejscu, w jednej rodzinie, w ciągu tylko kilku dni. Choć to film katastroficzny, znowu liczą się przede wszystkim relacje między ludzkie. A sama fabuła kręci się wokół dwóch sióstr, od których imion powstały tytułu poszczególnych rozdziałów filmu.

Oba filmy, oprócz pewnego podobieństwa w plakatach mają też jedną wspólną rzecz… ale tego warto się dowiedzieć co, oglądając je;)

A na koniec mała perełka, film:

Drive
Dlaczego?
Bo to jeden z najlepszych filmów jakie ostatnio widziałem, a na pewno jeśli chodzi o kino sensacyjne. Świetne zdjęcia i muzyka. Jest nastrojowy i niezwykle "mocny" w tedy kiedy być powinien. Plus świetna scena pościgowa bez zbędnego efekciarstwa i lekki klimacik kina lat 70/80.

Następnym razem, będzie lista 10 najlepszych (wg mnie) filmów S-F/Fantasy, które udało mi się zobaczyć z zeszłego roku.

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Jak dla mnie 2 najlepsze filmy 2011 r. to zdecydowanie Drive - tu się zgadzam w 100% - i Hanna Joe Wright'a :)

    OdpowiedzUsuń
  2. kurczę, "Hanny" jeszcze właśnie nie widziałem... dzięki za przypomnienie :D

    OdpowiedzUsuń