087 Nogi


+ Polecanki oscarowe

Na początek dwa filmy, które zbierają różne opinie wśród widzów. Niemniej wg mnie warto się z nimi zapoznać, choćby ze względu na nominacje, które im nie dawno przyznano i samemu zweryfikować czy są słuszne:). Choć trzeba zaznaczyć, że każdy z nich przekracza dwie godziny.

Szpieg
Film niezwykle specyficzny, klimatyczny, z ciekawą, zagmatwaną narracją i świetną szpiegowską historią. "Ten film jest brązowy" - że tak zacytuję pewną "recenzję" ;) (pozdrawiam recenzenta:D).
Plus w roli głównej genialny Gary Oldman.

Moneyball
Tematyka raczej niezbyt popularna w naszym kraju (no kto zna zasady baseballu?). I mimo podejmowanego zagadnienia, które pokazywane jest od podszewki, widz nie czuje się zagubiony, a nawet może się czegoś dowiedzieć.
Sam film w dużej mierze skupiony jest na historii Billy’ego Beane’a (w tej roli świetny Brad Pitt) i jego niecodziennemu pomysłowi na stworzenie drużyny. Dziwny to temat, ale świetnie zrealizowany.

Na koniec komedio-dramat

Debiutanci
Świetnie opowiedziana historia samotnego faceta, który na swej drodze spotyka intrygującą kobietę. Sztuka, związki, dialogi z psem, geje, a to wszystko poprzeplatane z retrospektywną historią ostatnich dni ojca głównego bohatera.

You Might Also Like

0 komentarze